Rezervace

Pension Vyhlídka najdete v Přední Výtoni na pravém břehu Lipna asi 6km od přehradní hráze. Nedaleko pensionu se nachází písčitá pláž s velkým množstvím sportovního vyžití. Jsou zde dva tenisové kurty, fotbalové hřiště, voleybalové hřiště a hřiště na metanou.Pro malé návštěvníky je zde dětské hřiště s prolejzačkami. V letě je to ideální místo pro slunění a koupání, na podzim a na jaře na procházky a v zimě pro bruslení. Pension je skvělým výchozím bodem pro různé výlety, výšlapy a vyjížďky. Dnes již není problém podnikat výlety na české i rakouské straně. Hraniční přechod Gugelwald se nachází pouhých 5km od Přední Výtoně. Hned za hranicemi můžete navštívit malebné rakouské vesničky a pro milovníky kultury, historie ale i shoppingu je tu 30km vzdálené město Linec. Lyžaři si mohou naplno užít svého koníčka na sjezdovkách v Hochfitu a Sterstainu. Návštěvníci a hosté našeho pensionu mají nepřeberné množství možností jak si vychutnat historické památky. Hned farní kostel Filipa a Jakuba v Přední Výtoni je významnou historickou památkou. Pochází již z 15století. Dále můžete navštívit nejvýše položený hrad v Čechách Vítkův Hrádek vzdálený 6 km, byl místními dobrovolníky zrestaurován a dnes je přístupná jeho věž ze které je překrásný výhled po okolí a za jasného počasí můžete vidět i Alpy. V blízkosti Vítkova Hrádku se nachází vesnička Svatý Tomáš 5km s krásným kostelíkem. Za zmínku jistě stojí Vyšší Brod s cisterciáckým klášterem a vlastním pivovarem15km. Hrad a vesnička Rožmberk. Na hradě můžete navštívit zajímavé denní i noční prohlídky.Noční prohlídky jsou pouze na objednávku.Samozřejmě zařídíme. Český Krumlov 40km jistě stojí za celodenní výlet. Město je zapsáno v UNESCO. Můžete zde navštívit druhý největší hrad v Čechách, barokní zámeckou zahradu, unikátní barokní divadlo. Dětem se jistě budou líbit medvědi v zámeckém příkopě. Otáčivé hlediště je opravdovou raritou, která opravdu stojí za návštěvu. Lístky je nutno si reservovat i několik měsíců dopředu.Přední Výtoň je i ideálním místě pro cyklisty. Je zde vybudována cyklostezka, která propojuje téměř celou trasu kolem lipenského jezera. Užijí si zde i vyznavači horské turistiky i úplní začátečníci. Pro větší skupiny cyklistů i pro jednotlivce samozřejmě poskytujeme bezpečné uskladnění kol. Samostatnou skupinou jsou v našem Pensionu rybáři. Lipno je bohatou zásobárnou ryb a uspěje zde snad každý. Každý rok na podzim se u nás střídají větší či menší party rybářů, kteří po večerech koncertují v restauraci a milovníci country a folku si zde přijdou na své. Prohlídky jsou možné i ve vodní elektrárně Lipno. Nutné je se předem zareservovat. Majitelé i personál pensionu Vám samozřejmě rádi poskytnou informace i k jiným výletů.

 • Schwarzenberský kanál - ukázka splavení dřeva
 • Přední a Zadní Zvonková
 • Nová pec
 • Plešné jezero
 • Čertova stěna

Pension Vyhlídka nabízí možnost různých setkání , srazů , sjezdů, meetingů , oslav, svateb atd.Poskytuje kompletní servis s teplou i studenou kuchyní, slavnostní tabule i rauty. Zajistíme živou i reprodukovanou hudbu. Dle vašeho přání.Pořádáme plesy, bály, hony a leče. Poslední leč v prosinci a Hasičský bál v lednu jsou vyhlášené i za hranicemi.V září jsou zde setkání rybářů motorkářů ale i milovníků trabantů. Školní srazy a setkání po letech jsou u nás výhodné zejména proto, že večer nemusí nikdo odjíždět, může se u nás ubytovat a pobavit se třeba u bowlingu.Občerstvení Vám poskytneme zcela podle vašeho přání ať se jedná o klasickou či moderní kuchyni.

Po celý rok zajišťujeme komplexnost služeb                                                                                                                                         Ubytování v hotelových pokojích / NENÍ MOŽNOST MÍT PEJSKA /a v Rekreačních apartmánových domcích - RAD/ ZDE JE MOŽNOST MÍT PEJSKA/.  U RAD se prakuje přímo.                                                                                                                              Stravování. Posezení pro celé rodiny a kolektivy. Vlastní velké parkoviště. Hry po děti. Ohniště.  Pobavení v Bowling baru. WIFI.

Při pobytu lze dále využít                                                                                                                                                                       Cykloturistiku po značených trasách (od 8 do 30 km a i delších) a letos nově otevřenou cyklostezku z Lipna podél jezera.
Procházky přírodou, při nichž můžete objevit dosud nepoznaná místa. Zajiszíme prohlídka muzea výstavby Lipenské elektrárny a Schwarzemberského kanálu. Projížďku parníkem z Lipna po jezeře.
Bývalý hraniční přechod Guglwald umožňuje i výjezd autobusu do Rakouska
Lze sportovat – tenis, volejbal, malá kopaná. Pronajmout lze fotbalové hřiště či tenisové kurty. Petangue; Ohniště; Dětské hřiště; Pískoviště; Stolní tenis                                                                                                                                                              Bowling bar má 2 dráhy; ŠIPKY, STOLNÍ TENIS; posezení pro 30 osob s občerstevním, klubovna pro soukromé akce.
K dispozici úschovna kol.

Možnost způjčení varné konvice, různých hry , šachů a karet.
Přímo u nás velká parkovací plocha i pro více autobusů a osobních aut.  
Zajistíme posezení s hudbou např. s harmonikou.
Nepravidelné taneční večery.
Možná návštěva bazénu, golfu a dalších aktivit v obci Lipno, nebo ve Frymburku s využitím převozu přes jezero.K využití je Areál letních sportů, U nás s dětským zábavným koutkem

Při pobytu lze využít:

 • Pěší a cykloturistiku po značených trasách (od 8 do 30 km ale i více)
 • Procházky  přírodou, při kterých můžete objevit místa dosud nepoznaná 
 • Projížďka  parníkem z Lipna po jezeře (květen - září)
 • Návštěvy pamětihodností  – museum Vyšší Brod , hrad Rožmberk, Vítkův  Hrádek ,Český Krumlov, Hluboká, České Budějovice, Třeboň, Prameny Vltavy. Hraniční přechod  Guglwald umožňuje výjezd i autobusu do  Rakouska
 • Velké množství sportovních aktivit – tenis, volejbal, malá kopaná, metaná
 • Petangue, ohniště, dětské hřiště a pískoviště .
 • K dispizici WIFI zdarma, úschovna kol.
 • Přímo v areálu velká parkovací plocha pro autobus a osobní auta
 • Zajistíme posezení při harmonice, taneční večery
 • Možnost návštěvy bazénu v Lipně nad Vltavou (5 km), AQUAPARK ve Frymburku (11 km), golfu v Lipně nad Vltavou (5 km) nebo v RAKOUSKU (33 km - rozloha 600 000 m2, 600m nad mořem ,18 jamek)  a další aktivity v blízkých obcíc

 VYHLÍDKA  - STÁLICE MEZI HOTELY A PENSIONY